Ste tehotná?

Ak si myslíte, že ste tehotná a hľadáte informácie o tom, aké máte možnosti, možno zvažujete aj potrat. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je urobiť si tehotenský test. Dajú sa kúpiť v každej lekárni, a to už od 1.30 eur.

Sme tu pre Vás 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku, aby sme sa s Vami porozprávali o Vašich možnostiach – volajte 0908 219 591 alebo nám napíšte na info@potratovatabletka.sk. Všetky hovory a emaily sú dôverné. 

Pred užitím potratovej tabletky je dôležité pýtať sa správne otázky. Toto je veľké rozhodnutie a Vy si zaslúžite dostať všetky informácie, pretože toto rozhodnutie navždy ovplyvní Váš život.

ČO JE TO POTRATOVÁ TABLETKA?

Potratová tabletka – označovaná tiež ako chemický potrat, RU-486 či potrat “urob-si-sám” – je odkazom na lieky Mifepriston a Misoprostol, ktoré sa používajú na ukončenie tehotenstva vyvíjajúceho sa dieťaťa počas prvých 10 týždňov tehotenstva. Toto nie je “tabletka po”. Na Slovensku je povolený iba potrat chirurgický, chemický potrat je protizákonný.

Prvá pilulka, Mifepriston, blokuje účinky progesterónu – prírodného hormónu, ktorý ženy produkujú a ktorý poskytuje základné živiny potrebné pre vývin dieťaťa. Druhý liek, Misoprostol, sa užíva o 6-48 hodín neskôr a spôsobuje kŕče a krvácanie, s cieľom vypudiť dieťa z maternice a vyprázdniť ju.

Chemický potrat je možné zvrátiť po užití Mifepristonu avšak pred užitím Misoprostolu. Chemický potrat sa po užití Misoprostolu nedá zvrátiť.

Proces chemického potratu

1. pilulka – Mifepriston

2. pilulka – Misoprostol

Procedúra chemického potratu zlyhýva približne v 5-10% prípadov, kedy je potrebný dodatočný chirurgický zákrok na dokončenie potratu.

Všetky matky uvažujúce o chemickom potrate by mali byť dôkladne informované o vedľajších účinkoch a rizikách Mifepristonu a Misoprostolu.

AKÉ SÚ NEŽIADUCE ÚČINKY POTRATOVEJ TABLETKY?

Mifepriston (RU-486) ​​je veľmi silný liek a po jeho užití sa u Vás môžu objaviť vedľajšie účinky. Vedľajšie účinky sa líšia od človeka k človeku, skúsenosti žiadnych dvoch žien nie sú rovnaké.

O možných vedľajších účinkoch, ktoré sa u Vás môžu vyskytnúť po užití potratovej tablety, si môžete prečítať nižšie.

Bežné vedľajšie účinky Mifepristonu (RU-486):

Závažné Menej závažné
kŕče v maternici vysoký krvný tlak
krvácanie nesúvisiace s menštruačným cyklom nadmerný rast sliznice maternice
bolesť chrbta bolesť v kĺboch
kŕče v žalúdku závraty
nízke množstvo draslíka v krvi slabosť
zadržiavanie tekutín v nohách, chodidlách, rukách alebo dlaniach
strata chuti do jedla
bolesť hlavy
nevoľnosť
zvracanie
hnačka

Sporadické vedľajšie účinky Mifepristonu:

Závažné Menej závažné
infekcia zažívacie ťažkosti
zimnica zápal alebo infekcia vagíny
chronické problémy so spánkom
horúčka

 

Proces chemického potratu JE MOŽNÉ ZVÁTIŤ. Kontaktujte nás ešte dnes.

 

 


Videá o potratových tabletách a skúsenostiach s nimi, ako aj o zvrátení účinku chemického potratu

Zdieľaj. Ďakujeme.